Read on the go logo

2019 Pinellas Summer Reading Challenge

June 10, 2019 – August 1, 2019

Congratulate the winners!

orbs
Read on the go logo
orbs

2019 Pinellas Summer Reading Challenge

June 10, 2019 – August 1, 2019

Congratulate the winners!

Two ways to win!

WEEKLY CHALLENGES

Read the book of the week and submit your answers to the questions. There will be a weekly drawing for prizes to enjoy this summer and an invite to the End of Summer Reading Celebration on July 31.

SUMMER-LONG CHALLENGE

Log each book you read from June 10 – August 1. For every 5 books read, you will receive one entry to the end of summer drawing the first week of August.

Congratulations to the Summer-Long Challenge Winners

Amara K.

Southern Oak Elementary

Kaden S.

Sawgrass Lake Elementary

Vincent G.

Madeira Fundamental Elementary

Ainesh K.

Pinellas Preparatory Academy

Charlotte M.

Pinellas Home School Kids

Justin H.

Belcher Elementary

Congratulations to the Weekly Winners

Week 5 Winners

Week 5 Winners

Audrina S.

Starkey Elementary

Clevan S.

Douglas Jamerson Elementary

Theanh N.

Bardmoor Elementary

Isabella N.

Bardmoor Elementary

Gertrude A.

Westgate Elementary

Zaniah L.

Maximo Elementary

Week 4 Winners

Week 4 Winners

Okimma J.

Maximo Elementary School

Autumn R.

Maximo Elementary School

Audrina S.

Starkey Elementary School

Elma G.

Lynch Elementary School

Elmedin G.

Lynch Elementary School

Blake D.

North Shore Elementary

Kenneth L.

Lealman Avenue Elementary

Jada M.

Bardmoor Elementary

Eli T.

Bardmoor Elementary

Kai G.

Bardmoor Elementary

Azariah A.

Bardmoor Elementary

Isabella N.

Bardmoor Elementary

Kamora B.

Gulfport Elementary School

Week 3 Winners

Week 3 Winners

Vincent T.

Highland Lakes Elementary

Kenneth L.

Lealman Avenue Elementary

Jacob K.

M.K. Rawlings

Zada H.

Highland Lakes Elementary

Nina H.

Perkins Elementary School

Yamarie A.

Douglas L Jamerson Mathematics and engineering

Vy L.

Lealman Avenue Elementary

Porter G.

Bauder Elementary

Briella K.

Anona Elementary

Clover A.

Mildred Helms Elementary

Isabelle P.

Highland Lakes Elementary

Anthony O.

Rawlings

Mckenna M.

Oldsmar

Alina C.

Sutherland

Nicholas C.

Dunedin Elementay School

Week 2 Winners

Week 2 Winners

Nadine R.

Pasadena Fundamental

Vaughn S.

Oakhurst Elementary

Nina H.

Perkins Elementary School

Aolanie L.

Douglas L Jamerson Mathematics and engineering

Maia K.

MK Rawlings

Annabelle Y.

Leila Davis Elementary

Colton T.

Seminole Elementary School

Week 1 Winners

Week 1 Winners

Gertrude A.

Westgate Elementary

Grayson G.

Bay Point Elementary School

Anabel K.

Anona Elementary

Vaughn S.

Oakhurst Elementary

Jamoni M.

James B Sanderlin

Millianna S.

Shore Acres

Tanay P.

Brooker Creek Elementary

Tamas J.

Tarpon Springs Fundamental Elementary

Alexis C.

Leila G Davis Elementary

Carter A.

Lakeview Fundemental Elementary

Greyson F.

Ozona Elementary School

Vikesh R.

Forest Lakes Elementary School

Isaiah L.

Perkins

Trinity D.

Lake St. George

Galena R.

Highland Lakes Elementary

Seth M.

Sunset Hills Elementary

Clover A.

Mildred Helms Elementary

Kaylee B.

Southern Oak Elementary School

Elijah M.

Madeira Beach Fundamental

Norah T.

Pinellas Home School